вівторок, 15 березня 2022 р.

ОНЛАЙН ШКОЛИ ТА ПЛАТФОРМИ, що організовують навчальний процес в умовах війни

 Актуально для вчителів і учнів України

ОНЛАЙН ШКОЛИ ТА ПЛАТФОРМИ, що організовують навчальний процес в умовах війни 👩‍🏫
👉 Атмосферна Школа надає безкоштовний доступ до пакету «Слухач»: https://www.atschool.com.ua із готовими навчальними матеріалами, які можуть використовувати й учителі.
👉 Академія Сучасної Освіти А+
Проєкт з онлайн-навчання для всіх дітей України, які можуть доєднатися до занять в Zооm: https://aplus.ua/

Навчальні платформи для дистанційного навчання

 Під час воєнного стану дистанційні школи надають безкоштовний доступ до навчання. Команда МОН підготувала перелік шкіл і організацій, які можуть допомогти дітям і сім’ям.

Дистанційна школа «Атмосферна школа» надає безкоштовний доступ до пакету «Слухач» із готовими навчальними матеріалами, які можуть використовувати й учителі.

Дистанційна школа «DAR» відкрила навчальну платформу для всіх учнів 7-11 класів.

Багато учнів вже з понеділка мають змогу відвідувати онлайн-уроки

 Шановно спільното!

Багато учнів вже з понеділка мають змогу відвідувати онлайн-уроки у себе в школах. Але ми знаємо, що не всі маленькі українці зможуть повернутися на навчання, тому будемо продовжувати вести онлайн-уроки для них!
Працюємо в робочому графіку з понеділка по п‘ятницю за сталим розкладом для кожної вікової категорії дітей!

Добірка простих ігор для малечі

 Команда підтримки реформ МОН підготувала добірку простих ігор для малечі, адже під час війни особливу увагу необхідно приділяти психічному здоров’ю та піклуванню про близьких.

Психологи наголошують, що гра – природній і чи не єдиний спосіб дитини висловити та прожити власні емоції. Ховаючись в укритті від гучних обстрілів разом із чужими людьми, діти можуть відчувати паніку, тривогу, агресію, тому надзвичайно важливо, щоб дорослі надавали дітям можливість подолати стрес, а також фізичну та емоційну втому.
Пропонуємо ознайомитися з добіркою ігор, які не потребують наявності іграшок або інших «специфічних» аксесуарів. Ігри допоможуть дитині:
👉 встановити власні кордони;
👉 подолати тривогу;
👉 розслабитися;
👉 виплеснути емоції;
👉 зняти напругу;
👉 заспокоїтися.
Бережіть себе та своїх близьких!
Слава Україні 🇺🇦


ПОВЕДІНКА ДИТИНИ В ЦИФРОВОМУ ПРОСТОРІ

 У сучасному світі вся інформація знаходиться в цифровому просторі, тож дуже важливо формувати поведінку дитини в мережі. Особливо під час військових дій.

Навіть за відміткою геолокації, фотографією чи одним повідомленням може ховатись справжня небезпека
Команда #stop_sexтинг рекомендує проговорити з дітьми актуальні правила поведінки в інформаційному просторі:
▪️ Якщо хтось з користувачів запитує приватну інформацію (номер телефону дитини чи членів родини, місце роботи батьків, місце знаходження, розпитує про ситуацію в місті та розміщенння військової техніки) – не відповідайте ❌
▪️ Не знімайте розміщення й пересування військової техніки та військових. Окупанти можуть переглядати відкриті профілі українців для визначення розташування військових 📸
▪️ Не знімайте місця вибухів і потрапляння снарядів, окупанти можуть використовувати фото та відео для коригування вогню 💥
▪️ Не переходьте за невідомими посиланнями, які були надіслані у приватні повідомлення в будь-якій соціальній мережі чи месенджері ❗️
▪️ Якщо ви переглядаєте та обговорюєте новини з дитиною, то варто переконатися у достовірності. Усі новини, заяви високопосадовців і обмеження краще повторно перевірити в пошуку Google, знайти першоджерела та офіційні канали комунікації ✅
▪️ Зробіть профілі в соціальних мережах закритими – писати дитині та переглядати її сторінку зможуть лише ті, кого дитина додасть у «друзі» 👫
▪️ Якщо дитину автоматично додали до невідомих груп – відписуйтеся від них і блокуйте 📩
▪️ Попросіть дитину завжди повідомляти, якщо хтось пише з проханням допомогти чи виконати спеціальне завдання. Так ви зможете вберегти її від небажаного впливу 👩‍👧‍👦
Бережіть себе та своїх дітей 🌻
ДЖЕРЕЛО: УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЯКОСТІ ОСВІТИ У СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ
Ми єдині 🇺🇦
Слава Україні! Слава ЗСУ! 🇺🇦
Україна переможе! 🌈 ☀️ ❤️ 🇺🇦

Дихальна гімнастика під час стресу.

 Ця заспокійлива дихальна техніка може застосовуватися при стресі, тривозі та паніці. Вона займає всього кілька хвилин і може виконуватися будь-де.

Найбільший ефект ви отримаєте, якщо робитимете її регулярно.
Ви можете робити ці вправи стоячи, сидячи або лежачи, як вам зручно в конкретний момент.
Якщо ви лежите, розставте руки трохи убік, долонями вгору. Покладіть ноги прямо або зігніть ноги в колінах так, щоб ступні стояли на підлозі.
Якщо ви сидите, покладіть руки на підлокітники стільця.
Якщо ви сидите чи стоїте, поставте обидві ступні на землю. В якому б положенні ви не знаходилися, поставте ноги приблизно на ширині плечей.
Дозвольте своєму диханню текти настільки глибоко в живіт, наскільки вам зручно, без напруги.
Спробуйте повільно вдихнути через ніс і видихнути через рот.
Робіть плавні та рівномірні вдихи. Корисним буде рахувати від 1 до 5 при вдиху.
Потім, не зупиняючись і не затримуючи дихання, м'яко видихніть, знову рахуючи від 1 до 5.
Продовжуйте це робити 3-5 хвилин.
Концентрація уваги на повільному черевному ритмічному диханні дозволяє послабити тривогу і знизити паніку.

Зібрали у вільному доступі на OLL.TV аудіоказки українською

 Зібрали у вільному доступі на OLL.TV аудіоказки українською https://oll.tv/uk/kids_audio-tales, а нижче – декілька порад батькам від психологів у цей непростий час.

✅ Кажіть дітям правду, пояснюйте, що відбувається. Заспокоюйте тим, що ви разом і обов’язково попіклуйтесь та захистите їх. Діти точно почують правду від інших, тож обман лише похитне їх довіру.
✅ Для інформування обирайте відповідну форму: школярі зрозуміють правду, а дошкільнятам краще загорнути її у казку, показати на іграшках, що означає напад однієї іграшки на іншу, але обов’язково з перемогою добра у фіналі.
✅ Пам’ятайте: головне навіть не те, що ви кажете, а як. Будьте впевненні та спокійні – діти добре зчитують емоційний стан, тембр голосу та переймають його. Олексій Арестович вам у приклад.
✅ Побільше тактильного контакту у цей непростий час – дотики, обійми, поцілунки – вони заспокоюють дитину та надають відчуття безпеки.
✅ Діти обов’язково мають рухатися, кричати, бігати, гратися, навіть якщо це створює деякий дискомфорт у схованці для інших. Так діти вивільнюють свою напругу та позбавляються стресу.
✅ Продумайте для дитини графік та намагайтесь його максимально дотримуватись – сон, гігієна, ігри, їжа, фізичні вправи, читання чи прослуховування казок.
✅ Якщо ви займаєтесь корисними справами, наприклад, заплітаєте маскувальні сітки – залучіть і дітей. Можлива їх допомога буде мінімальною, але вони відчуватимуть свою причетність до чогось великого, а дрібна моторика розвантажить мозок.
✅ Якщо при обстрілах дитина впадає в паніку, спробуйте зіграти у гру «свічка-квітка». Суть – за вашою командою спробувати повільно задмухати уявну свічку, а після цього треба максимально вдихнути носом аромат уявної квітки. Концентрація на диханні відволіче та заспокоїть дитину.
Бережіть наше майбутнє – бережіть наших дітей!💛💙
Возможно, это изображение (один или несколько человек и текст)