За посиланням можна переглянути загальний протокол
Блог учителя інформатики Летківського ліцею Зіньківської Людмили Іванівни
четвер, 28 березня 2019 р.
Цифрова компетентність: що повинні вміти вчителі
Цифрова компетентність: що повинні вміти вчителі
Наскільки «просунутим юзером» має бути сучасний вчитель? Нині Міністерство освіти і науки розробляє вимоги до цифрової компетентності педагогів. Чи стане перевірка таких навичок частиною сертифікації? Чи потрібна цифрова грамотність вчителю літератури або початкових класів? Як часто слід застосовувати інтернет-технології? Розповідає експертка робочої групи МОН щодо цифрової компетентності, вчителька інформатики ліцею «Сихівський» Оксана Пасічник.
Оновити комп’ютери, під’єднати інтернет
Поки що йдеться не про вимоги, а про певний стандарт, опис, перелік знань і вмінь з розкриттям їхніх компонентів. Такий опис передбачено Концепцією розвитку педагогічної освіти, а також планом заходів НУШ до 2029 року .
Звісно, багато що залежить від технічної бази шкіл. Третина з них не має повноцінного доступу до швидкісного інтернету, а 10% — взагалі без нього, за даними МОН. Утім, на подолання цієї проблеми у 2019 році виділено 1 млрд грн. У європейських країнах на кожного школяра припадає 5 одиниць мультимедійної техніки, а в Україні поки що одна (переважно це комп’ютер) на шкільний клас. Та проблема в тому, що більш ніж половина техніки — застаріла чи несправна, решта використовується лише на уроках інформатики чи «застрягла» у керівництва шкіл. МОН обіцяє провести ревізію. За необхідного контролю та фінансування матеріальні проблеми можна вирішити, а от набуття вчителями знань і навичок потребує часу.
До робочої групи, яка має презентувати результати роботи 31 травня 2019 року, запросили понад два десятки експертів, серед яких не лише представники МОН та інститутів післядипломної педагогічної освіти, а й ті, хто знають ситуацію «зсередини» — вчителі та викладачі .
Конкурувати з Google?
вівторок, 19 березня 2019 р.
Зустрічайте Scartch 3.0 (Scratch Desktop)
Зустрічайте Scartch 3.0 (Scratch Desktop)
Scratch 3.0 (Scratch Desktop) - є наступним поколінням Scratch. За допомогою Scratch 3.0 ви зможете відтворювати проекти Scratch на своєму телефоні, створювати проекти Scratch на планшеті і управляти проектами Scratch своїм голосом. І є багато інших нових функцій!
Скріншоти:Офлайн-редактор Scartch 3.0 (Scratch Desktop) мажна завантажити з офіційної сторінки.
Також рекомендую прочитати статтю: Scratch 3.0 в питаннях і відповідях.
Онлайн-тести – новий функціонал від «На Урок»
Онлайн-тести – новий функціонал від «На Урок»
Освітній проект "На Урок" представив онлайн-сервіс для створення тестів.
Створіть експрес-тест для перевірки знань на уроці або у якості домашнього завдання. Учні виконають роботу у зручний час, використовуючи будь-який пристрій.
Миттєво отримайте інформацію про виконання завдань та відстежуйте прогрес успішності кожного учня окремо. Створити тест!
субота, 16 березня 2019 р.
Принцип Парето для сучасного педагога
Кожен з нас бував в ситуації, коли з’являється величезна купа справ, а часу на їх виконання – обмаль. До того ж, з часом з’ясовується, що ці справи були не такими вже й важливими… Як спланувати свій день так, аби в першу чергу виконати найважливіші, а другорядні залишити на потім? Відповідь на це запитання дасть принцип Парето, про який йтиме далі мова.
Визначити пріоритетність – означає прийняти рішення про те, котрим із задач слід надати першочергового, а яким – другорядного значення. Як з’ясувати, які справи найважливіші? Ось додаткові критерії, що допоможуть визначитися з важливістю справ:
- Завдяки виконанню яких завдань ми найбільшою мірою наближаємося до втілення головної мети (цілей року, місяця, тижня, дня)?
- Чи можна за рахунок виконання одного-єдиного завдання вирішити відразу декілька інших?
- Завдяки виконанню яких завдань можна внести максимальний вклад в досягнення загальної мети підприємства, відділу, робочої групи тощо?
- Виконання яких завдань дасть найбільшу користь, найбільшу грошову винагороду?
- Невиконання яких завдань може мати найгірші наслідки?
Насправді визначення першочерговості справ є досить складним завданням. У теорії менеджменту є рекомендації, які полегшують вибір пріоритетних справ. Це використання принципу Парето, методів АБВ-аналізу та матриці Ейзенхауера (колишнього президента США).
Цікаві ігри для малят про клавіатуру
Завдання 1. Дивимось відео: https://www.commonsense.org/education/tlr-ui/modal-collection-video/2496926 вивчаємо поняття Internet, online. Створюємо з учнями разом три базових правила безпечних подорожей інтернетом (1. запитуємо вчителя чи батьків; 2. спілкуємось лише зі знайомими людьми; 3. обираємо місця, які нам підходять)
Підписатися на:
Дописи (Atom)