неділя, 17 листопада 2019 р.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС «День Гідності та Свободи» Для учнів 1-11 класів


ПРО КОНКУРС

День Гідності та Свободи — свято, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

Наш конкурс допоможе школярам дізнатися більше про те, як зароджувалося народовладдя в Україні, з'ясувати значення понять «гідність», «свобода», «відповідальність» а також доповнити їх уявлення про обов'язки та права громадян. Зареєструватися можна за посиланням:
https://naurok.com.ua/konkurs/dignity

четвер, 28 березня 2019 р.

За посиланням можна переглянути загальний протокол

Двадцять шість команд беруть участь у VIIІ Всеукраїнській учнівській олімпіаді з інформаційних технологій

В Одесі розпочалися олімпіадні змагання з інформатики



В Одесі розпочалися олімпіадні змагання з інформатики
imzo.gov.ua
В Одесі розпочалися олімпіадні змагання з інформатики

День безпечного Інтернету в Україні

День безпечного Інтернету в Україні

Цікавий посібник про інформаційні технології.

Цікавий посібник про інформаційні технології.

Цифрова компетентність: що повинні вміти вчителі

Цифрова компетентність: що повинні вміти вчителі

Наскільки «просунутим юзером» має бути сучасний вчитель? Нині Міністерство освіти і науки розробляє вимоги до цифрової компетентності педагогів. Чи стане перевірка таких навичок частиною сертифікації? Чи потрібна цифрова грамотність вчителю літератури або початкових класів? Як часто слід застосовувати інтернет-технології? Розповідає експертка робочої групи МОН щодо цифрової компетентності, вчителька інформатики ліцею «Сихівський» Оксана Пасічник.

Оновити комп’ютери, під’єднати інтернет

Поки що йдеться не про вимоги, а про певний стандарт, опис, перелік знань і вмінь з розкриттям їхніх компонентів. Такий опис передбачено Концепцією розвитку педагогічної освіти, а також планом заходів НУШ до 2029 року .
Звісно, багато що залежить від технічної бази шкіл. Третина з них не має повноцінного доступу до швидкісного інтернету, а 10% — взагалі без нього, за даними МОН. Утім, на подолання цієї проблеми у 2019 році виділено 1 млрд грн. У європейських країнах на кожного школяра припадає 5 одиниць мультимедійної техніки, а в Україні поки що одна (переважно це комп’ютер) на шкільний клас. Та проблема в тому, що більш ніж половина техніки — застаріла чи несправна, решта використовується лише на уроках інформатики чи «застрягла» у керівництва шкіл. МОН обіцяє провести ревізію. За необхідного контролю та фінансування матеріальні проблеми можна вирішити, а от набуття вчителями знань і навичок потребує часу.
До робочої групи, яка має презентувати результати роботи 31 травня 2019 року, запросили понад два десятки експертів, серед яких не лише представники МОН та інститутів післядипломної педагогічної освіти, а й ті, хто знають ситуацію «зсередини» — вчителі та викладачі .

Конкурувати з Google?

вівторок, 19 березня 2019 р.

Зустрічайте Scartch 3.0 (Scratch Desktop)

Зустрічайте Scartch 3.0 (Scratch Desktop)

Scratch 3.0 (Scratch Desktop) - є наступним поколінням Scratch. За допомогою Scratch 3.0 ви зможете відтворювати проекти Scratch на своєму телефоні, створювати проекти Scratch на планшеті і управляти проектами Scratch своїм голосом. І є багато інших нових функцій!
Скріншоти:

Офлайн-редактор Scartch 3.0 (Scratch Desktop) мажна завантажити з офіційної сторінки.
Також рекомендую прочитати статтю: Scratch 3.0 в питаннях і відповідях.

Онлайн-тести – новий функціонал від «На Урок»

Онлайн-тести – новий функціонал від «На Урок»

 

Освітній проект "На Урок" представив онлайн-сервіс для створення тестів. 
Створіть експрес-тест для перевірки знань на уроці або у якості домашнього завдання. Учні виконають роботу у зручний час, використовуючи будь-який пристрій. 
Миттєво отримайте інформацію про виконання завдань та відстежуйте прогрес успішності кожного учня окремо. Створити тест!

субота, 16 березня 2019 р.

Створити засобами Scratch





СТВОРИТИ ДЕРЕВО ПІФАГОРА

Принцип Парето для сучасного педагога

Кожен з нас бував в ситуації, коли з’являється величезна купа справ, а часу на їх виконання – обмаль. До того ж, з часом з’ясовується, що ці справи були не такими вже й важливими… Як спланувати свій день так, аби в першу чергу виконати найважливіші, а другорядні залишити на потім? Відповідь на це запитання дасть принцип Парето, про який йтиме далі мова.
Визначити пріоритетність – означає прийняти рішення про те, котрим із задач слід надати першочергового, а яким – другорядного значення. Як з’ясувати, які справи найважливіші? Ось додаткові критерії, що допоможуть визначитися з важливістю справ:
  • Завдяки виконанню яких завдань ми найбільшою мірою наближаємося до втілення головної мети (цілей року, місяця, тижня, дня)?
  • Чи можна за рахунок виконання одного-єдиного завдання вирішити відразу декілька інших?
  • Завдяки виконанню яких завдань можна внести максимальний вклад в досягнення загальної мети підприємства, відділу, робочої групи тощо?
  • Виконання яких завдань дасть найбільшу користь, найбільшу грошову винагороду?
  • Невиконання яких завдань може мати найгірші наслідки?
Насправді визначення першочерговості справ є досить складним завданням. У теорії менеджменту є рекомендації, які полегшують вибір пріоритетних справ. Це використання принципу Парето, методів АБВ-аналізу та матриці Ейзенхауера (колишнього президента США).

Цікаві ігри для малят про клавіатуру



http://10palcev.net/56-bukvoed-klaviaturnyy-trenazher-dlya-doshkolnikov.html
 

Завдання 1. Дивимось відео: https://www.commonsense.org/education/tlr-ui/modal-collection-video/2496926 вивчаємо поняття Internet, online. Створюємо з учнями разом три базових правила безпечних подорожей інтернетом (1. запитуємо вчителя чи батьків; 2. спілкуємось лише зі знайомими людьми; 3. обираємо місця, які нам підходять)

Завдання 2. Досліджуємо цікаві місця онлайн. Запропонуйте дітям зайти на один з цікавих сайтів (наприклад, The San Diego Zoo: http://kids.sandiegozoo.org), та подорожувати ним, відповідно до правил. Може бути групова робота або окремими командами.

7 мультфільмів для школярів про інтернет-залежність

7 мультфільмів для школярів про інтернет-залежність

середа, 6 лютого 2019 р.

Міжнародний день безпечного Інтернету

5 лютого 2019 року Летківська СЗШ І-ІІІ ступенів долучилася до міжнародного дня безпечного Інтернету: з учнями 9 та 10 класу разом з психологом школи Сандуляк О.Г. проведено урок «Інтимні селфі в Інтернеті – жарт чи небезпечний ризик?» Матеріли уроку були розроблені Анастасією Дьяковою спільно з видавництвом "Ранок", кібер та ювенальною поліцією, за підтримки телекомунікаційного партнера Vodafone Ukraine та Інтернет партнера Датагруп. Метою заходу було формування в учнів уявлення про актуальні ризики в Інтернеті, пов'язані з надсиланням власних інтимних фото,та убезпечення підлітків від шантажування та булінгу, до яких призводить онлайн-грумінг. Урок був змістовний та повчальний для учнів.
З учнями 3-4 класів проведений захід «Безпечний Інтернет», 5 клас – тренінг «Безпечне спілкування в мережі Інтернет», педагоги школи обговорили відео, яке пропонувалося до уроку та отримали буклети від видавництва «Ранок». Учні школи взяли участь у Всеукраїнському онлайн-конкурсі на освітньому порталі "На урок" на тему : Безпечний інтернет ! та зайняли призові місця.





неділя, 3 лютого 2019 р.

День безпечного Інтернету 2019

Інструктивно-методичні матеріали щодо проведення в закладах загальної середньої освіти Дня безпечного Інтернету
День безпечного Інтернету 2019: ключові повідомлення
5 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».
День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії[i] для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. 
День безпечного Інтернету відзначають щороку в другий день другого тижня другого місяця. Мільйони людей об’єднуються, щоб надихнутися для позитивних змін онлайн, підвищити освіченість з питань безпеки онлайн та взяти участь у заходах, що проходять у всьому світі. День безпечного Інтернету націлений на створення безпечного та найкращого Інтернету, де кожний та кожна можуть використовувати технології відповідально, у дусі поваги, критично та творчо.
День безпечного Інтернету має на меті долучити до співпраці дітей і молодь, батьків і вихователів, освітян, педагогів і соціальних працівників, представників індустрії та політиків, надихаючи їх відігравати свою роль у створенні найкращого Інтернету.
Тема Дня безпечного Інтернету «Разом для найкращого Інтернету»надихає всіх приєднуватися до руху та використовувати найкращий потенціал Інтернету для об’єднання людей. Є багато шляхів зробити це:
  • Діти й молодь можуть допомогти покращити Інтернет, поводячись в онлайні позитивно та ввічливо, захищаючи онлайнову репутацію як власну, так і інших, використовуючи позитивні можливості створення, залучення та поширення контенту онлайн.
  • Батьки й вихователі відіграють важливу роль у натхненні та підтримці дітей і молоді використовувати технології відповідально, у дусі поваги, критично та творчо шляхом забезпечення відкритого діалогу з дітьми, навчання їх використовувати безпечні й позитивні технології, а також подаючи приклад поведінки.
  • Педагоги, освітяни та соціальні працівники можуть допомогти покращити Інтернет через формування в учнів та учениць навичок цифрової грамотності шляхом розвитку критичного мислення, що дозволить їм гарно орієнтуватися в онлайновому світі.

«Вікімедіа Україна»


        З 26 по 30 січня 2019 року Громадська організація «Вікімедіа Україна» проводить всеукраїнський Вікімарафон з нагоди 15-річчя української Вікіпедії.
        У  Вікімарафоні, який стартував 26 січня 2019 року, прийняли участь
30 січня учні 11 класу Летківської СЗШ І-ІІІ ступенів.