субота, 30 січня 2021 р.

Вебквест для учнів 8-11 класів до Дня безпечного інтернету "Таємниця планети Шелезяка"


 Професору Селезньову нещодавно надійшов лист від найкращого друга Громозяки, у якому той прохав привести нову колекцію космічних тварин із Системи Альдебарана для місцевого космозоопарку.

Оскільки професор давно обіцяв своїй доньці, яка вже перейшла до третього класу, космічну подорож, то вирушити у подорож вирішили вже 01 лютого 2021 року.

неділя, 10 січня 2021 р.

День безпечного Інтернету

 9 лютого 2021 року у світі відзначається День безпечного Інтернету 

(Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.

День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Центр кращого Інтернету представляє Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні.



Способи ефективного спілкування учнів між собою під час дистанційного навчання.

 

  • Електронна пошта – це стандартний сервіс Інтернету, що забезпечує передавання повідомлень, як у формі звичайних текстів, які в інших формах (програмах, графіці, звуках, відео) у відкритому чи зашифрованому вигляді
  • Форум – найпоширеніша форма спілкування вчителя й учнів у дистанційному навчанні. Кожний форум присвячений будь-якій проблемі або темі. Модератор форуму (мережевий вчитель) реалізує дискусію чи обговорення, стимулюючи питаннями, повідомленнями, новою цікавою інформацією. Програмне забезпечення форумів дозволяє приєднати різні файли певного розміру. Кілька форумів можна об’єднати в один великий. Наприклад, під час роботи малої групи учнів над проектом, створюються форуми для кожної окремої групи з метою спілкування під час проведення дослідження над вирішенням поставленого для даної групи завдання, потім – обговорення загальної проблеми проекту усіма учасниками навчального процесу (веб-конференція).
  • Чат – спілкування користувачів мережі в режимі реального часу, засіб оперативного спілкування людей через Інтернет. Є кілька різновидів чатів: текстовий, голосовий, аудіо-відео чат. Найбільш поширений текстовий чат. Голосовий чат дозволяє спілкуватися за допомогою голосу, що під час вивчення іноземної мови у дистанційній формі є важливим моментом.
  • Відеоконференція – це конференція реального часу в on-line режимі. Вона проводиться у визначений день і в призначений час. Для якісного проведення відеоконференції, як і телеконференції, необхідна її чітка підготовка: створення програм (цим займається мережевий вчитель), своєчасна інформація на сайті і розсилка за списком (виконує педагог-куратор). Відеоконференція – один із сучасних способів зв’язку, що дозволяє проводити заняття у «віддалених класах», коли учні і вчитель знаходяться на відстані. Отже, обговорення й прийняття рішень, дискусії, захист проектів відбуваються у режимі реального часу. Вчитель і учні можуть бачити один одного, вчитель має можливість супроводжувати лекцію наочним матеріалом.
  • Блог - це форма спілкування, яка нагадує форум, де право на публікацію належить одній особі чи групі людей. В Інтернет-курсі з іноземної мови технології блогу можна використовувати під час навчання у колективі. Наприклад, автор (один учень чи їх група) виконав певне завдання (твір, есе), яке розміщується на сайті свого мережевого щоденника (блогу), потім автор блогу дає можливість іншим учням прочитати і прокоментувати розміщений матеріал. У учнів з’являється можливість обговорення й оцінки якості публікації і коментарів іноземною мовою, що сприяє розвитку мовленнєвих навичок.
  • Технології Wi-Fi забезпечують можливість колективної роботи з документами, це енциклопедії колективного авторства. Ці технології можливі в організації колективної роботи у мережевому навчальному товаристві, де відбувається навчання з використанням проектного методу. В Інтернет-курсі з іноземної мови технології Wi-Fi можна використовувати для роботи з матеріалом, який належить редакції будь-яких учасників навчального процесу. Як результат колективної творчої роботи можуть бути створені літописи, енциклопедії, оповідання, твори і т. ін.

субота, 9 січня 2021 р.

Інформатика : навчання в дистанційному режимі

 

Єлизавета Боровцова про оцінювання в дистанційній школі




Інформатика: навчання в дистанційному режимі

 

Олександр Рудик про відкриті ресурси Інституту післядипломної освіти



Візуальний підсумок: 32 теорії навчання, які повинен знати кожен вчитель

 Візуальний підсумок: 

32 теорії навчання, які повинен знати кожен вчитель

по Террі Хейка




Організація онлайн - уроків та правила дистанційної комунікації між учасниками освітнього процесу




 

Coogle Meet









 

Zoom інструкція для учасника та організатора конференцій

 



Інформатика: навчання в дистанційному режимі


 

Наталія Кідалова про оцінювання під час змішаного навчання

пʼятниця, 8 січня 2021 р.

Інформатика: навчання в дистанційному режимі

 

ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ УНІВЕРСИТЕТУ ГРІНЧЕНКА



Інформатика: навчання в дистанційному режимі

 


Оксана Коваленко: Дистанційне навчання – навчання?


Інформатика: навчання в дистанційному режимі

 

Інформатика: навчання в дистанційному режимі

Синхронне й асинхронне дистанційне навчання

 У переважній більшості шкіл цей навчальний рік відбувається у форматі змішаного навчання, коли практикують поєднання різних режимів роботи (онлайн та аудиторна) у різних класах чи в різний часу. 

Непросто вибрати конкретну комбінацію, яка найкраще підійде для умов, особливостей та обмежень закладу, класу, колективу вчителів і родинної спільноти. А для онлайнової частини змішаного навчання потрібно обирати синхронний чи асинхронний режим взаємодій. Розглянемо їхні особливості докладніше.

Отож, синхронний режим передбачає взаємодію між суб'єктами дистанційного навчання, під час якої учасники одночасно перебувають в електронному освітньому середовищі або спілкуються за допомогою засобів аудіо-, відеоконференції. Інакше кажучи, це проведення уроку в режимі реального часу в обраному цифровому середовищі.

Є освіта. Є вільні веб-ресурси. Давайте їх об’єднаємо!

 Освітня толока, де планується збирати, перевіряти, систематизувати, обговорювати

та шукати шляхи впровадження в процес навчання безкоштовних веб-інструментів.


Вітаю всіх із Новим Роком та Різдвом Христовим!

Нехай у родинах панує мир і затишок, а серця зігріває любов!

Достатку нам всім, натхнення та невичерпної енергії у 2021 році, який, безсумнівно, принесе успіх та радість!



Локдаун для шкіл. Міносвіти пояснило, що робити з дітьми

 

школа

Міністерство освіти та науки опублікувало роз'яснення, що робити зі школярами під час локдауну, який уряд анонсував 8-24 січня.

Чиновники наполягають, що державні та приватні школи не можуть працювати у звичному режимі у цей час. Але можуть навчати дистанційно, або ж продовжити новорічні канікули.