четвер, 10 серпня 2017 р.

Методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів

Методичні рекомендації  викладання  інформатики у 2018-2019 н.р.

http://metodclaster.vn.ua/page/na_dop_met/4_2018/kaf_ypravl/viddil_inform_tehnolog/Informatuku.pdf


Методичні рекомендації щодо викладання навчальних предметів
Лист МОН України від 09.08.2017 р. № 1/9-436 "Щодо викладання навчальних предметів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році"
Додаток до листа Міністерства 
освіти і науки України від 09.08.2017 р. № 1/9-436

Методичні рекомендації (файл за посиланням, 126 сторінок)


пʼятниця, 17 березня 2017 р.

Всеукраїнський творчий конкурс з майстерності використання ІКТ для учні 5–11 класів

З 1 березня! За сприяння Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, оголошуємо про проведення Всеукраїнського творчого конкурсу з майстерності використання ІКТ, що проходитиме серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів України.

Всеукраїнський творчий конкурс з майстерності використання ІКТ для учні 5–11 класів проводитиметься за номінаціями:
«Мама»,
- «Видатні жінки України»,
- «Моя маленька Батьківщина»,
- «Видатні постаті сучасності».
Конкурс проводитиметься у період з 1 березня по 5 квітня 2017 року, запрошуються учні 5–11 класів усіх загальноосвітніх навчальних закладів України.
Останній термін подання конкурсних робіт – 5 квітня 2017 року.
Оцінювання робіт, що надійдуть до участі у змаганнях, здійснюватиме професійне журі. Переможців у кожній номінації буде нагороджено цінними призами.
Церемонія нагородження переможців відбудеться у Києві. Про дату і місце її проведення буде повідомлено окремо. 
Умови оформлення конкурсних робіт
1. Кожен учасник може надати лише одну конкурсну роботу. Учасниками можуть бути учень, вчитель, група учнів.
2. Конкурсні роботи виконуються українською мовою.
3. Конкурсні роботи, допоміжні матеріали розміщуються в хмарному сховищі Office 365 для навчальних закладів - OneDrive учасника.
4. Враховується обсяг підготовлених матеріалів (презентація, опитувальники, діаграми, фотогалереї, есе, текстові документи).
5. Враховується кількість учасників від школи (кількість поданих робіт) для групиконкурсантів.
6. Тексти віршів і листів необхідно оформлювати в документах Word Online.
7. Учень-автор має викласти свої думки у логічній послідовності, просто, коротко, чітко, без зайвих іншомовних запозичень.
8. Малюнки учнів мають бути відcкановані або розроблені за допомогою графічного редактора і збережені в форматі (jpg).
9. Презентації мають бутив форматі PowerPoint Online.
10. У кінці кожної роботи необхідно зазначити: ім’я та прізвище учня-автора, клас і школу, в якій він навчається, район, де розташовується навчальний заклад, а також ім’я та прізвище учителя-наставника.
11 Посилання на конкурсну роботу (у форматі перегляду) мають бути розміщені в одному з визначених документів OneNote на сайті (virt-ikt.blogspot.com):
«Видатніпостаті сучасності».

Інтернет - марафон безкоштовних вебінарів

28 та 29 березня 2017 року відбудеться інтернет-марафон БЕЗКОШТОВНИХ вебінарів "Досвід-Ініціативи-Персони".
http://d-academy.com.ua/promo/dosvidiniciativinavchannya/
Зареєструватися  

Про інформаційні банери щодо захисту прав дитини

   
На виконання  наказу МОН України  від 08.04.2016 р. №405 «Про затвердження плану заходів Міністерства освіти і науки щодо протидії торгівлі людьми на період до 2020 року» прошу адміністраторів шкільних сайтів  розмістити на сайтах навчальних закладів  інформаційні банери щодо захисту прав дитини. 
Код банера можна знайти тут.

вівторок, 14 березня 2017 р.

Про змішане навчання для чайників

Наталія Андрєєва, автор програми «Змішане навчання як технологія індивідуалізації в загальній освіті» факультету підвищення кваліфікації МГППУ. Співавтор книги «Шаг школы в смешанное обучение» / Андреева Н. В., Рождественская Л. В., Ярмахов Б. Б.
Вебінар з теми «Змішане навчання для чайників: основні принципи та підходи»


стаття  Смешанное обучение — это «суп из топора»

Навчання як пригода

Впевнена, чим більше таких вчителів буде в школі тим більше учнів будуть йти до школи з задоволенням, бо навчання їх буде цікавим та захоплюючим.

Дейв Берджес - викладач історії США в школі Вест-Хіллс в Сан-Дієго, Каліфорнія. Його методика орієнтована на важко мотивованих учнів, вона включає сценічну майстерність і творчий підхід. 
Популярний оратор в сфері підвищення професійного рівня педагогів, відомий завдяки своєму творчому, розважального та надзвичайно енергійному стилю.

З вступу книги Дейва Берджеса "Навчання як пригода: Як зробити уроки цікавими і захоплюючими"
"Я здійснюю свій хрестовий похід - несу в світ систему «Учи як пірат», яка, подібно до карти із зазначенням місця розташування скарбів, приведе вас до нагороди - повної перебудови вашої роботи в класі і зміни вашого життя як педагога. Те, до чого я прагну, варто кількох
здивованих поглядів.
«Учи як пірат» - частково натхненний маніфест і дорожня карта".
Запрошую до обговорення.
Цікавий пост про книгу Марії Соніної

понеділок, 30 січня 2017 р.

VII Всеукраїнський конкурс на кращій веб-сайт навчального закладу

У 2017 році в Україні відбудеться VII Всеукраїнський конкурс на кращій веб-сайт навчального закладу (лист МОН України № 1/9-644 від 06.12.2016).
Конкурс проводиться Інтернет Асоціацією України (ІнАУ) за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою поширення інформаційних технологій у навчальний процес та забезпечення новими зручними інструментами взаємодії всіх його учасників – учнів, батьків, учителів та адміністрації навчальних закладів, стимулювання ініціативи у цій сфері, акцентування уваги на важливості повного, оперативного та зручного інформування про діяльність навчальних закладів України засобами Інтернету.
Реєстрація та подача заявок на участь триває до 09 лютого 2017 року.
Детальна інформація про умови участі, анкета та зразки документів можна знайти за посиланням:www.inau.org.ua/projects.phtml.

Відзначення Дня безпечного Інтернету 2017 в онлайн просторі

7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом “Будь зміною: об’єднаймося для кращого Інтернету”.
День безпечного Інтернету є унікальною можливістю для підвищення обізнаності про проблеми та можливості в онлайновому світі поділитися важливими повідомленнями, щоб діти і молоді люди могли досліджувати Інтернет безпечно і скористатися позитивним досвідом онлайн.
Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні запрошує до відзначення цього дня в онлайн просторі разом зі всім світом.
Як це зробити?
– Пошуміти онлайн за допомогою Thunderclap
Підтримайте SID Thunderclap   через соціальні мережі, щоб допомогти пошуміти онлайн вранці у День безпечного Інтернету! Ви можете зробити це за допомогою особистого профілю чи організації за посиланням https://bit.ly/SID2017
Запрошуємо вас заохочувати своїх друзів та колег підтримати цю ідею!
– Ділитися планами у Фейсбуці
У вас є захоплюючі плани до Дня безпечного Інтернету? Ми також хотіли би відзначати ваші пости у Фейсбуці. Будь ласка, додавайте @SaferInternetDay у ваш пост і ми зможемо зробити це.
– Використовувати хештег #SID2017 у Твітері
Будь ласка, використовуйте хештег #SID2017 і /або #@SaferInternetDay у твіти повязані, з Днем безпечного Інтернету. В обмін ми будемо ретвітити ваші твіти. Будь ласка, додавайте @SaferlnternetDay і ми зможемо зробити це.
-Оновити профілі у соціальних мережах
Для зміни профілю у соціальних мережах до Дня безпечного Інтернету запрошуємо завантажити зображення за посиланням goo.gl/Y5ХwMU
Дізнайтеся більше про День безпечного Інтернету на www.saferinternetday.org
День безпечного Інтернету в Україні у фейсбуці: https://www.facebook.com/UkraineSID
День безпечного Інтернету у твіттері: https://twitter.com/UkraineSID
Якщо у Вас є запитання чи пропозиції будь ласка звертайтесь до Національного комітету Дня безпечного Інтернету в Україні на адресу електронної пошти: ukraine.sid@gmail.com
Нагадаємо що День безпечного Інтернету відзначається з 2004 року. Вперше кампанія була відзначена в 14 країни (13 країн ЄС і Австралії). З тих пір кампанія значно виросла. Так, наприклад, у 2016 році День безпечного Інтернету відзначався в більш ніж 120 країнах по всьому світу.
День безпечного Інтернету (SID) організовано мережами Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпеки та позитивного використання цифрових технологій особливо дітьми та молоддю.