середа, 21 грудня 2016 р.

Учитель року - 2017

     21 грудня 2016 року на базі НВК "СЗШ №1-гімназія"смт. Тростянець відбувся І етап Конкурсу у номінаціях : "Музичне мистецтво", "Біологія", "Інформатика."
.Учасники конкурсу взяли участь у конкурсних випробуваннях «Тестування з фахової майстерності»,  представили власні педагогічні знахідки у ході проведення «Майстер-класу», продемонстрували свою педагогічну майстерність.
Відповідно до рішень фахових журі визнані переможці у кожній номінації:
«інформатика» - Насадюк О.Г., учитель  інформатики Капустянської СЗШ І-ІІІ ст.
Вітаю з перемогою у Конкурсі«Учитель року 2017»!

УВАГА! КОНКУРС ВІДЕО-РОЛИКІВ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ
За повідомленням grantist.com, Національна програма США Population Education організувала конкурс відео-роликів для школярів. Школярам необхідно створити коротке відео (не більше 60 секунд), присвячене зростанню населення планети. Перейти до сайту.


Як зберегти відео з Youtube швидко та легко
Навіщо завантажувати відео з YouTube? Можливо, ви захочете подивитися ролик пізніше, а доступу до Інтернету не буде. Можливо, завтра або через годину ролик з тих чи інших причин видалять. Ми розповімо, як легко і просто завантажити відео з YouTube на смартфон, планшет і комп'ютер. Перейти до сайту

20 технологій майбутнього, які змінять світ у найближчі 30 років
Світ удосконалюється кожен день, винаходячи і відкриваючи щось нове, і без цих досягнень ми б не просунулися так далеко. Вчені, дослідники, розробники і дизайнери зі всього світу намагаються втілити те, що спростить наше життя і зробить її цікавішим.  Перейти до сайту.


Як знайти в GOOGLE що завгодно. ТОП 9 хитрих прийомів
Зараз навіть дитина вміє користуватися Інтернетом, а пошукова система Google - один з найголовніших помічників для пошуку потрібної інформації. Ось тільки часто буває, що, незважаючи на велику кількість сайтів і статей, знайти необхідну інформацію не виходить або це займає велику кількість дорогоцінного часу. Щоб спростити пошук, існують певні хитрощі при роботі з Google, про які мало хто знає зі звичайних користувачів. Перейти до сайту.

четвер, 8 грудня 2016 р.

Година Коду

УВАГА!!! 
 ЦЬОГО ТИЖНЯ (5-11 ГРУДНЯ) У НАС ОСОБЛИВЕ ЗАВДАННЯ! 

УЧАСТЬ У МІЖНАРОДНІЙ ГЛОБАЛЬНІЙ ІНІЦІАТИВІ ГОДИНА КОДУ! 
Година Коду є глобальним заходом, який залучає десятки мільйонів учнів у більш, як 180 країнах світу. Одногодинний курс доступний більш, як 40 мовами.
 Для всіх віком від 4 до 104!
Година коду проводиться громадською неприбутковою організацією CODE.ORG, яка має на меті поширення інформатики у школах. Вони зібрали безпрецедентну коаліцію партнерів для проведення Години коду — включно із Microsoft, Apple, Amazon, Boys and Girls Clubs of America та College Board.

Ми розпочинаємо велику гру й навчимося протягом години писати програми!!!
Все дуже просто!

ВІТАЮ! Ви стали успішними  учасниками міжнародної ініціативи
Година Коду!!!



неділя, 27 листопада 2016 р.

STEM-STEAM-STREAM

Ми почали часто чути слова STEM-освіта, але не всі розуміють, а що то "воно таке". Про те, що потрібно поєднувати науки в школі, працювати на їх практичну направленість говорять вже давно, посилаючись на тести PISA та  приклади Фінляндії, де вважають, що якщо молода людина вже на виході зі школи буде володіти актуальним запасом практичних знань з урахуванням всіх сучасних комп'ютерних технологій та навичками пошуку інформації,
то можна очікувати, що вона принесе користь не тільки самій собі, а й державі. Для цього почався експеримент викладання не окремих наук, а молоді люди з 15 років вивчатимуть професійні курси, що мають пряме відношення до реального життя. Наприклад, курс «Робота в кафетерії» (cafeteria services) для школяра буде включати елементи математики для розрахунків, способи спілкування, іноземна мова та інші навички, передбачені програмою. (Джерела: 123)

STEM =Science, Technology, Engineering, Mathematics - акронім слів природничі науки, технологія, інжиніринг, математика англійською мовою.
STEAM=Science, Technology, Engineering, Arts, and Mathematics-акронім слів природничі науки, технологія, інжиніринг, мистецтво, математика англійською мовою
STREAM=Science, Technology, Reading+WRiting Engineering, Arts, and Mathematics - акронім слів природничі науки, технологія, читання + письмо, інжиніринг, мистецтво, математика.

Більш детально в статтях Олени Годунової, Людмили Рождественської. В яких дуже багато матеріалу для вивчення, подорожі по посиланнях, дослідження ..., обдумування, для нових планів і реалізацій. Безліч тем для МАН
Для перегляду та осмислення всіх посилань потрібен не один тиждень. Але щоб не загубити зібрала все в одному пості, який буду доповнювати.

Cтатті по STEAM/STREAM від Олени Годунової
Корисний мікс: STЕM-продовження
Эффекты галактической STREAM-елки, или как счастливы мы были...

За словами Jonathan W. Gerlach, національного консультанта з STEM-навчання: "Ми живемо в світі, який не розбитий на дисципліни (= предмети): це світ включає в себе прояви кількох областей досліджень (науки) фактично акумульованих через обставини повсякденного життя. Більшість американців не зупиняються о 9:30 ранку, щоб займатися математикою, і щоб потім о 10:45 переключитися на соціальні дослідження."

«В істинному математику завжди є щось від художника, архітектора і навіть поета» - ці слова А.Прінгсхайма є гарним переходом до наступних тем.
Для вчителів:
книги Ірини Радунськой з історії наук

IoT - Интернет вещей. Какую роль играют люди?

Година Коду 2017



 З 5 по 11 грудня під час Години Коду учні будуть мати можливість навчатися кодувати разом з героями Диснеївського мультфільму. Цікава історія "Moana: Wayfinding with Code" має сподобатися школярам і залучити їх до програмування.
Підручник "Дісней: Wayfinding з кодом" доступний в більш ніж 180 країнах і на 23 мовах.
! Зареєструйте свій заклад за посиланням https://hourofcode.com/ua . Форма для реєстрації розміщена після карти та фотографій на головній сторінці. 

 http://partners.disney.com/hour-of-code?cds&cmp=vanity%7Cnatural%7Cus%7Cmoanahoc%7C

четвер, 27 жовтня 2016 р.

Про проведення Міжнародного чемпіонату комп’ютерних талантів «Золотий Байт» 2016-2017

З метою виявлення та підтримки учнівської та студентської молоді, обдарованої в різноманітних сферах науки й техніки, інтеграції в міжнародний освітній простір, починаючи з 2008 року в Україні проходить Міжнародний чемпіонат комп'ютерних талантів «Золотий Байт» (далі - Чемпіонат), заснований Комп'ютерною Академією ШАГ. Конкурс орієнтований на молоде, прогресивне покоління, яке прагне проявити та реалізувати свої здібності у сфері IT-технологій, дизайну та комунікацій.
Мета Чемпіонату - стимулювання розвитку IT-галузі в Україні, підтримка талановитої молоді та створення потужної платформи для розвитку StartUp- атмосфери в Україні, на базі якої молоді таланти спілкуються з фахівцями світового рівня. Чемпіонат надає реальну підтримку творчій молоді та їх проектам.
Чемпіонат є некомерційним проектом, участь в якому безкоштовна.
З 15 листопада 2016 року в Україні стартують відбіркові етапи Чемпіонату, до участі у яких запрошуються школярі, студенти та випускники навчальних закладів.
Витрати на відрядження, проїзд, проживання, харчування керівників команд та учасників Чемпіонату здійснюється за рахунок коштів, залучених з джерел, що не суперечать законодавству. Відповідальність за життя та здоров'я дітей несуть керівники команд.
Просимо зазначену інформацію довести до відома керівників навчальних закадів, педагогічних працівників, учнів та студентів.
За додатковою інформацією щодо Чемпіонату звертатися до куратора заходу Яценко Марини за тел.: (044) 537-22-60.
Офіційний сайт проекту: www.goldenbvte.org.
Умови участі за посиланням: http://www.goldenbvte.org/ua/reglament.

неділя, 23 жовтня 2016 р.

Всеукраїнський конкурс проектів з інформатики "Весела наука"

Всеукраїнський конкурс проектів з інформатики "Весела наука"



http://voipoppdn.blogspot.com/2016/10/1.html?spref=fb

«Олімпіс 2016 - Осіння сесія»!

Запрошуємо взяти участь у конкурсі з інформаційних технологій
«Олімпіс 2016 - Осіння сесія»!
Всіх учнів 1—11 класів, а також учнів інших навчальних закладів запрошуємо взяти участь у Міжнародному дистанційному конкурсі з інформаційних технологій «Олімпіс 2016 - Осіння сесія».
Головна мета конкурсу з інформаційних технологій «Олімпіс» — підвищення мотивації до вивчення і зацікавлення учнів навчальним предметом. Це не олімпіада, у конкурсі є завдання різного рівня складності, тому у конкурсі можуть взяти участь всі учні без винятку.
Сайт конкурсу http://www.olimpis.com.ua/

Вебінари видавництва Ранок. Осіння сесія.

Шановні вчителі інформатики Великогаївської громади, пропоную взяти участь у вебінарах видаництва Ранок.
Реєстрація  http://www.ranok.com.ua/webinar.html/ 
Дата проведення: осіння сесія   24 жовтня–05 листопада 2016 р.

Педагогічний марафон від ВГ "Основа"

Видавнича група "Основа" оголошує останній у цьому році педагогічний інтернет-марафон безкоштовних вебінарів, який надає можливість підвищити свій професійний рівень.
Вебінари, що відбудуться 25, 26 та 27 жовтня розраховані для вчителів, бібліотекарів, адміністраторів та класних керівників, тобто, для всіх тих, хто бажає самовдосконалюватися.

субота, 8 жовтня 2016 р.

"Бобер" у 2016-2017 навчальному році


Наступний конкурс відбудеться 6-8 листопада 2016 року.
До участі запрошуються учні 2-11-х класів.  Демоверсію конкурсу 2015 року для ОС Windows та Linux та Пояснення до розв'язків всіх завдань  додано у "Архів завдань".  Обов'язково скористайтеся ними при підготовці до наступного конкурсу.
У обласні управління освіти та навчальні заклади направлений інформаційний лист Департаменту загальної середньої та дощкільної освіти Міністерства освіти і науки України
"Про підсумки Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерної вправності „Бобер” у 2015–2016 н. р. та організацію конкурсу„Бобер” у 2016–2017 н. р." 
 Просимо шкільних координаторів подати заявки та відскановані копії квитанцій про оплату своїм регіональним координаторам та на електронну адресу оргкомітету до  28 жовтня.
Рекомендований благочинний внесок становить 16 гривень за одного учасника.
  12.5 %  залишаються на поштові, банківські та інші оргвитрати школи.
Переказ здійснювати на рахунок Благодійного фонду «Ліцей», Філія АТ «Укрексімбанк»
Р/р 260050004560, МФО 325718, код 22360064(з поміткою “Благочинні пожертви на організацію конкурсу “Бобер”) Всі необхідні електронні  документи та   інструкції  шкільним координатораму цьому архіві
Якщо Ваша школа бере участь у конкурсі вперше, звертайтесь до своїх регіональних координаторів або у оргкомітет конкурсу за новою адресою: bebras.ukr@gmail.com
  Обласні координатори: 
Регіон
ПІБ
Електронна пошта
Місце роботи
1
Вінницька область
Слушний Олег Миколайович
bober.vn@ukr.net
 ЗШ № 20, м. Вінниця
2
Волинська область
Соловей Ірина Василівна
bober.cnttum@i.ua
 ЦНТТУМ
3
Дніпропетровська область
Мірошниченко Андрій Анатолійович
bober2009maa@ua.fm
Дніпропетровський  ІППО
4
Донецька область
Пилипчук Олена Анатоліївна
klass131@gmail.com
Донецький ОІППО
5
Житомирська область
Жуковський Сергій Станіславович
zss_zt@mail.ru
Житомирський ОІППО
6
Закарпатська область
Шаркадій Інна Володимирівна
sharkadij@i.ua
Закарпатський ІППО
7
Запорізька область
Васильченко Світлана Володимирівна
wasvet2006@rambler.ru
Запорізька гімназія "ОРТ-Алеф"
8
Івано- Франківська область
Микицей Сергій Михайлович
smikitseym@ukr.net
ЗОШ №25 м. Івано-Фрарківськ
9
Київ
Мірошниченко Наталія Михайлівна
valeriy222@voliacable.com
НВК №240 "Соціум" м. Київ
10
Київська область
Федорчук Валерій Анатолійович
fedorchukva@ukr.net
 Академія неперервної освіти
11
Кіровоградська область
Чала Марина Станіславівна
MarinaChala@gmail.com
НВО №6 м. Кропивницький
12
Луганська область
Лобода Володимир Вікторович
vova-mysie@mail.ru
 Кремінська ЗОШ-ДНЗ, м.Кремінна
13
Миколаївська область
Захар Ольга Германівна
olgazg@yandex.ru
Миколаївський ОІППО
14
Одеська область
Мітельман Ігор Михайлович
odessabober.org@gmail.com
Рішельєвський ліцей
15
Полтавська область
Шостя Світлана Петрівна
shostia@pei.poltava.ua
Полтавський ОІППО
16
Рівненська область
Буняк Володимир Олександрович
bvo_z@ukr.net
 Рівненський ОІППО
17
Сумська область
Павленко Ірина Миколаївна
 irona88@rambler.ru
 Сумський ОІППО
18
Тернопільська область
Кривокульський Любомир Євстахович
lubomyr56@gmail.com
 Тернопільський ОІППО
19
Харківська область
Старченко Людмила Миколаївна
starchenkol@gmail.com
 Харківський ОІППО
20
Херсонська область
Сисоєнко Наталія Анатоліївна
lookiten@ukr.net
 Херсонська академія неперервної освіти
21
Хмельницька область
Дрижал Олександр Михайлович
hoippo@ukr.net
Хмельницький ОІППО 
22
Черкаська область
Шемшур Вадим Михайлович
vadshem@ukr.net
 Черкаський ОІППОП
23
Чернівецька область
Скрипська Ганна Володимир
G_sk@i.ua
 ІППО Чернівцьцької області
24
Чернігівська область
Євтушенко Наталія Василівна
env_2006@ukr.net
 Чернігівський ОІППО
Порівняно з минулим роком такі зміни:
1. Конкурс проходитиме три дні:
6 листопада - для учнів 6-11 кламів
7 листопада - для учнів 4-5 класів
8 листопада - для учнів 2-3 класів.
2. Кількість завдань для учнів 8-9 класів - 20, для учнів 10-11 класів - 22, 
 Міжнародним оргкомітетом підведено підсумки конкурсу по вікових групах.
Завдання українського конкурсу для наймолодших визнано одними з кращих.
Україна вже третій рік поспіль продовжує впевнено займати перше місце у світі за популярністю конкурсу серед учнів 2-3 класів:
1. Україна - 24 897 учасників
2. Франція - 16 365
3. Словаччина- 15 519
Вітаємо учнів 2-3 класів, їхніх вчителів та авторів задач з нашою спільною перемогою!
Підведено остаточні підсумки конкурсу. Результати переможців серед учнів 2-6 класів тут
2 клас    3 клас     4 клас     5 клас     6 клас  
 Червоним кольором відзначені учасники, що показали відмінний результат. Синім кольором відзначені учасники з добрим результатом.
Списки переможців серед учнів 7-11 класів на сторінці "Підсумки".
Конкурс стає все популярнішим у світі. Цього року у ньому взяли участь 1 305 062 учні з 41 країни.
Перші шість країн за кількістю учасників:
1. Франція - 344 976 учасників
2. Німеччина - 248 084
3. Україна - 93 820
4. Словаччина - 66 842
5. Великобританія - 55 967
6. Білорусь -53 587


Учитель року - 2017

Учитель року - 2017



МОН України вже визначилось із переліком номінацій у конкурсі "Учитель року-2017".
Отже, до участі у конкурсі запрошуються вчителі 
біології, інформатики, музичного мистецтва та початкової освіти (наказ від 14.06.2016 №668)
 Створено робочу групу з розроблення умов проведення конкурсу "Учитель року - 2017", до складу якої увійшли представники академії педагогічних наук, вищих навчальних закладів, інститутів післядипломної педосвіти, вчителі-учасники попередніх конкурсів.